صدراستون
صدراستونصدراستونصدراستونصدراستون
  02187106

صدراستون  WorkflowBtn

×
صدراستونصدراستونصدراستونصدراستون

Sadr Stone Building Stone

Old Brick & Rock Stone Retain Exposed Concrete

مقالات 1 مقالات 2 مقالات 3

استفاده از ترمووود در نما چالش زیبایی و ماندگاری در نما:


استفاده از ترمووود در نما چالش زیبایی و ماندگاری در نما

استفاده از ترمووود در نما : چالش زیبایی و ماندگاری در نما
از نظر تاریخی بشر فهمیده است که حرارت دادن و یا سوزاندن چوب می تواند مقاومت آن را در برابر بسیاری از عوامل آب و هوایی در فضای باز افزایش دهد. از این رو ، مطالعات زیادی در این زمینه در کشورهای مختلف انجام شده است.
فنلاند پس از سالها مطالعه و آزمایش در مورد ترمووود به اطلاعات زیادی دست پیدا کرده است که چگونگی تولید آن را نشان میدهد:
برای به دست آوردن تایل های ترمووود ابتدا چوب ها در قطعات مختلف برش میخورند و تا دمای 100 الی 130 درجه سانتی گراد تحت شرایط خاصی در ماشین حرارت میبینند که این پروسه باعث خشک شدن چوب و هرچه کمتر شدن رطوبت آن میشود.
در مرحله ی بعدی حرارت تا 190 الی 220 درجه سانتی گراد تحت همان شرایط قبلی افزایش پید میکند که در پی آن تمامی رزین و رطوبت چوب به صفر میرسد. چوب در این درجه حرارت و این شرایط برای مدت زیادی باقی میماند و تمامی قسمت های آن به رنگ قهوه ای روشن در میاید.
در مرحله ی بعدی چوب به تدریج تا 100 در جه سانتی گراد خنک میشود و سپس به دمای محیط میرسد و پس از آن آب به صورت غباری بر روی آن اسپری میشود. در این مرحله چوب رطوبت را جذب میکند و نهایتا بین 4 تا 6 درجه رطوبت خواهد داشت.
هیچ ماده شیمیایی در این پروسه استفاده نمیشود و این عمل بدون افزودن هیچ گونه افزودنی انجام میگیرد. پس از انجام این پروسه چوب در برابر گرما، سرما، باران، رطوبت و حشرات و هرگونه تغییرات و شرایط جوی مقاوم خواهد بود.
اما این تمام ماجرا نیست، این پروسه ای است که بر اساس آن انتظار میرود چوب به همین ویژگی هایی که انتظار میرود و در بالا ذکر شد برسد که معمولا دستیابی به چنین مقاومت و ماندگاری ای در چوب دور از واقعیت است و زیبایی و دوام چوب بیشتر از نهایتا چند ماه در نمای ساختمان مخصوصا در مناطقی با موقعیت آب و هوایی شدید ماندگار نخواهد بود.
اگر چه انتخاب ترمووود انتخابی بسیار محبوب در میان سازندگان و معماران است اما دستیابی به ترمووودی با ظاهر زیبا، مقاومت بالا و در عین حال ماندگاری بالا امری چندان آسان نیست. ترمووود نما صدراستون که ساخته شده از بتن سبک است دارای همان زیبایی و بافت چوب است که در عین حال مقاومتی بسیار بالا و ماندگاری بتن را به همراه دارد و جدا از تمامی این موارد در نما به هیچ عنوان دچار اشتعال و آتش سوزی نخواهد شد.
 

امید صدرینگارنده: امید صدری

صدر استون


صدر استون


محصولات صدراستون


پروژه هااینستاگرام صدر استون تلگرام صدر استون فیسبوک صدر استون